خيلي كم پيش مي‌آيد كه يك ترند قديمي دوباره در صدر اخبار قرار بگيرد اما اين اتفاق براي اپليكيشن فيس اپ افتاده؛ محصولي از توسعه‌‌دهندگان روس كه دو سال پيش به خاطر مهارت عجيب و غريبش در تغيير چهره افراد به يكي از محبوب‌ترين اپليكيشن‌هاي سال تبديل شد.

از دو سال پيش تا امروز، فيس اپ به‌روزرساني‌هاي مختلفي دريافت كرده و قابليت‌هاي جديدي را اضافه كرده است اما هيچ كدام طي هفته اخير به اندازه پير كردن افراد جوان مورد استقبال قرار نگرفته‌اند. فيس اپ به لطف به كارگيري هوش مصنوعي مي‌تواند چهره‌ها را به معناي واقعي كلمه دگرگون كند.

كافيست پس از نصب اپليكيشن، از خودتان يك سلفي بگيريد و حتما به اينترنت متصل باشيد. فيس اپ پس از بارگذاري عكس، امكان تغيير چهره را در اختيارتان قرار مي‌دهد كه پير كردن فقط يكي از آن‌هاست. كارهاي جالب‌تري مثل آرايش چهره، تغيير رنگ مو، گذاشتن ريش و گذاشتن عينك دودي روي چهره افراد را هم مي‌توانيد با اين اپليكيشن انجام دهيد و حتي روي لب‌هاي آن‌ها لبخند زوركي بنشانيد!

فيس اپ در آخرين آپديت‌‌هايي كه دريافت كرده، در تغيير چهره افراد تبحر فوق‌العاده‌اي يافته و واقعا سورپرايزتان مي‌كند. يك سري امكانات ويرايشي جديد را هم در گزينه‌هايش مي‌بينيد كه قبلا در اپليكيشن وجود نداشتند و حالا باعث شده‌اند كه براي ويرايش تصاوير در آن به برنامه‌هاي ديگري احتياج نداشته باشيد.

نكته جالب در مورد فيس اپ اينجاست كه براي پير و جوان كردن يا اعمال افكت، فقط به سلفي‌هاي گوشي محدود نيست بلكه تقريبا عكس هر كسي را مي‌توانيد در آن بارگذاري كنيد كه يكي از دلايل ترند شدن اپ هم همين موضوع بوده. فيس اپ حتي بعضي حيوانات خانگي را هم تشخيص مي‌دهد و اين باعث شده كه نسبت به رقبايش اپليكيشن بسيار جذابي باشد.

پردازش تصاوير در فيس اپ به صورت آنلاين و در فضاي ابري انجام مي‌شود و براي اين موضوع، لازم است كه اپليكيشن به گالري تصاوير شما دسترسي پيدا كند. اما همين موضوع به يكي از عوامل نگران‌كننده در مورد فيس اپ تبديل شده چرا كه به گزارش بعضي كاربران نسخه iOS اپليكيشن حتي در صورتي كه دسترسي به گالري را به آن ندهيد، باز هم مي‌تواند به تصاوير شما دسترسي پيدا كند.

منبع : faceapp